Çocuklarda İshal

Çocuklarda İshal 

İshal bir bakteri ve enfeksiyon sonucu olabileceği gibi aynı zamanda çeşitli dönem rahatsızlıklarında da ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. İshal olan bebek veya çocuk özellikle halsiz kalmaması için bol su ile beslenmeli ve kesinlikle yağlı yiyeceklerden ve katı gıdalardan uzak tutulmalıdır. Bebeğinize veya çocuğunuza mümkün olduğunda sıvı besin takviyesi yapmanız gerekir. Sıvı olarak su meyve suyu süt ayran gibi besinleri tüketmesini sağlamanız gerekmektedir.

çocuklarda ishal

Sponsorlu Bağlantılar

Diş çıkarma dönemlerinde sıklıkla yaşanılan ishal tamamen vücudun direncinin düşmesinden kaynaklı olmaktadır. Bebeklerde ve çocuklarda direncin düşmemesi için bol su tüketimi çok önemlidir. Bebeği veya çocuğu doktoruna muayeneye götürmeli ve kontrollerinin yapılması sağlanmalıdır. İshalini durduracak hafif ölçekli ilaçölar bebeğinizi rahatlatacaktır. fitil uygulaması ile de bebeğiniz oldukça rahatlayabilir.

Bebeğin veya çocuğun elleri sık sık yıkanmalı ve banyo yaptırılmalıdır. Mikrobun ve enfeksiyonun en çok geçtiği organ ellerdir. ve bebekler sürekli elleri ağızlarında olduğundan dolayı ellerin dezenfekte edilmesi rahatsızlığı yavaşlatır. Bebeğinizi doktora götürdükten sonra da hava ile az temas ettirilmeli hasta kişilerden uzak tutulmalı öpme ve dokunma olmamasını ebeveynler olarak sizin sağlamanız oldukça önemli bir durumdur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz