Çocuklarda Göz Hastalıkları

Çocuklarda Göz Hastalıkları

Çocuklar dış dünyaya meraklı ve sürekli hava ile temas etmesi nedeni ile gözlerde yaşarma enfeksiyon oluşumu kızarma kaşıntı gibi rahatsızlıklar oluşabilir. Ancak öncelikle doktor kontrolü bu durumda şarttır. göz doktoru muayenesi ile bebeklerin ve çocukların göz muayenleri yapılarak ne tür bir rahatsızlık olduğu tespit edilmektedir. Çocuklarınıza mutlaka el yıkama alışkanlığı kazandırmanız çok önemlidir.

Ellerden sıklıkla bulaşan mikroplar sayesinde çocuklarda mikrop kapma ve çeşitli göz hastalıkları oluşabilir. İlk fark ettiğinizde doktora götürmeli ve tedbirlerinizi almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

çocuklarda göz hastalıklarıÇeşitli göz rahatsızlıkları neden iş ile gözde kuruma kaşıntı veya kızarma oluşabilir. Göz muayenesi ile tüm bu durumlar geçirilebilmektedir.

Göz damlaları bu konuda oldukça işe yaramakta olup doktorunuzun verdiği ilaçları ve damlaları çocuğunuza düzenli olarak kullanmanız durumunda herhangi bir şikayet oluşmayacaktır. Göz rahatsızlıklarında yine iyileşme süreci yaklaşık 10 ile 15 gündür. İyileşme olduktan sonrasında da tekrar bir kontrol yapılmasında fayda bulunmaktadır. Bilinçli anne ve babalar olarak çocuklarınıza dikkat etmeli ve fark ettiğiniz her durumu ayrıcalıklandırmalı ve değerlendirmelisiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Kaya dedi ki:

    İyi çalışmalar. Sitenizi satmayı düşünür müydünüz ? Düşünürseniz daha ayrıntılı konuşmak isterim.

Yorum Yaz