Bebeklerde Göbek Bağı

Bebeklerde Göbek Bağı

Bebekler ilk doğdukları an anne karnında birbirine bağlı olarak doğar ve göbek bağı anneden ayrılarak yaşama ilk gözlerini açmış olur. Anneye bağlı bu göbek bağı sayesinde anne karnında beslenmekte ve oksijen ihtiyacını karşılamaktadır. Bebeğin göbek bağı yaklaşık 2,3 hafta içinde düşmektedir. Bebeğin göbek bağı düşene kadar bebek silinmeli yıkanmamalıdır. Bebeğin göbek bağı düştükten sonra gün aşırı yaz mevsimi ise bebek yıkanabilir. Göbek bağı ile hava su ve beslenme ihtiyaçlarını anne karnında karşılayan bebek dünyaya geldikten sonra özel antiseptik solüsyon ile her gün göbeği silinmelidir.

bebeklerde göbek bağı

Sponsorlu Bağlantılar

Göbeğinde uzun ve kalınlaşmış bir bağ gördüğünüzde hep böylemi kalacak düşüncesine kapılmayın 2,3 hafta içinde göbek bağı kendiliğinden düşecektir. Yalnızca dikkat etmeniz gereken bu bölgenin temiz ve hijyenik tutulmasıdır.

Özel solüsyon ile temizlemeli fıs fıs şeklinde göbeğe püskürtmeli aynı zamanda göbek çevresinde temizlemelisiniz. göbek çevresinin de aynı zamanda mikrop almaması göbek bağının mikrop almamasını sağladığından dolayı bu bölge göbek bağı düşene kadar temiz bakılmalıdır. Bebeğinizin teni yumuşacık olmasından dolayı hassas hareketlerle davranmalısınız. Bebekler göbek bağı düştükten sonra artık her gün banyo yaptırılabilir ve banyoları uzun süreli değil kısa süreli tutularak özel bebek kuvetinde yapılması sağlıklı olmaktadır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz