Bebeklerde Doktor Kontrolleri

Bebeklerde Doktor Kontrolleri

Çocukların özellikle bebeklerin doğdukları andan itibaren ilk 1 yaşına kadar her ay doktor kontrolünden geçmeleri gerekmektedir. Ağız kulak burun ileriki aşamalarda ve aylarda ilk göz muayenesi yapılan çocuklarda hiç bir sıkıntı oluşmaması için çocuğunuzu her ay doktora götürmeli ve kontrollerini yaptırmalısınız. Bebeklerde ilk aylarda ortaya çıkabilecek olan kalça çıkıklığı son derece önemlidir ve her 10 çocuktan 2 sinde görülen bu rahatsızlık ileride çok daha büyük sıkıntılar yaşatabileceğinden dolayı bebeğin kalça muayenesi yapılması gereken ayda mutlaka yaptırılmalıdır.

Bebekler ilk 1 sene içinde her ay doktor kontrolünden geçerek tüm vücut taramaları ve kontrolleri yapılmalıdır. ilk 1 sene sonrası çeşitli rahatsızlıkların başında artık dış dünyaya alışan bebeğinizde çeşitli nesneleri ağzına götürmesi veya hava dan aldığı mikrop nedeni ile göz yaşarması ve sulanması yaşayabilir. Hatta mikrobik sorunlar oluşabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

bebeklerde doktor kontrolleri

Bu durumda göz muayenesinin yapılması çok önemlidir. ilk göz muayenesi sonrasında anti alerjik gözyaşı damlaları steril göz damlaları çocuğunuza doktorunuz tarafından verilmekte olup yaklaşık 2 haftalık süreçte iyileşme sağlanmaktadır. Dış dünyaya açılan çocuğunuzda öpme veya elleme ile çeşitli gribal fonksiyonlar oluşabilir. Genellikle bebeklerde oluşan mikrobik durumlar viral olarak tanımlanır ve bu durumda doktorun bebeğiniz için vereceği ilaçlar zamanında kullanılmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz