Bebeklerde Burun Tıkanıklığı

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı çocukların ve bebeklerin hemen hepsinde görülen bir şikayettir. Bebeğiniz ilk 1 sene içinde henüz burun kemikleri yeni gelişmesi nedeniyle ve burnunu silememesi ve sümkürme gibi durumları bilemediğinden dolayı burun tıkanıklığı meydana gelir. Bu durumda öncelikle doktor muayenesi yapılması gerekmektedir. Bebekler için özel olarak geliştirilmiş birçok burun damlası bulunmaktadır. Burun damlaları bebeğin burnunun açılmasını sağlayacak ve daha rahat nefes almayı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde burun tıkanıklığı ilk 6 ay çok sık görülür. Burun tıkanıklığı nedeni ile uykusundan uyanan bebek çok daha huzursuz ve huysuz olmakta ve çok sıklıkla ağlamaktadır. Bu durumda bebeğin burnunun özel burnunu temizleme aparatları ile temizlenmesi veya ılık bir banyo yaptırılması bebeklerde genizi ve burunu rahatlatacak ve kaliteli bir uyku uyumasını sağlayacaktır.
burun tıkanıklığı

Doktorunuz tarafından önerilecek diğer bir durum ise bebeğin yastığına takılacak mentol kapsullerdir. Mentol yayması nedeni ile bebeğiniz uyurken bebeğinizin burnunu rahatlatır ve daha iyi nefes almasını sağlamaktadır.

Burun spreyleri ilk 6 ay püskürtme şeklinde olanları değil damla halinde olanları doktorlar tarafından önerilmektedir.Tabi bebekler için kullanacağınız sprey okyanus suyu olmalıdır. Yapay spreylerden uzak durmalısınız. Püskürtme bebeğin burun damarlarına ve beyin yapısına zarar vereceğinden dolayı doktorunuzun önerdiği şekilde burun spreyleri ve damlaları kullanılmalıdır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz