Anne ve Çocuk Sağlığı

Anne ve Çocuk Sağlığı

Anne ve çocuğun fiziksel , ruhsal ve beyin sağlığı oldukça önemlidir. Yeni doğum yapmış annede çeşitli duygu çalkantıları olabilir ve bu durumda eşlere sıkı görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Annenin hamile iken hoş tutulması huzurlu bir ortam yaratılması stresten uzak tutulup mutluluk verici ortamlar oluşturulması anne açısından olduğu kadar bebek açısından da çok önemlidir. Henüz hamile olan annede çeşitli sıkıntılar oluşabileceğinden dolayı kavga, tartışma, stres kötü beslenme gibi zararlı durumlardan ve olumsuz ortamlardan annenin uzaklaştırılması çok önemlidir. Bebek sağlığı anne rahminde başlar ve doğumundan itibaren devam eden bir süreçtir. Bebek doğduğu andan itibaren beslenmesi uyku düzenine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. bebekler ilk doğduklarında genellikle çok sık uyurlar hatta siz bile bu duruma inanamazsınız. Ancak bebek 2 saatten fazla uyutulmamalı ve uyandırılıp anne sütü ile beslenmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Anne çocuk

Bebek henüz yeni dünyaya geldiğinden dolayı gece gündüz kavramını bilemez bilebilmesi için ilk 3 ayı geçirmiş olması gerekmektedir. Anne ve çocuk sağlığı konusunda çeşitli kitaplar okunabilir annenin sağlığı ve çocuğun sağlığı için gerekli tüm ihtiyaçlar karşılanarak sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam ettirilmeleri sağlanması gerekmektedir. Bebek sağlığı ve çocuk sağlığı özellikle bebeklerin 1 yaşından sonra artık çocuk statüsüne geçmesi ile birlikte dış dünyaya artık iyice alışan bebeğin gereksinimleri karşılanmalı ve yaşam fonksiyonlarını sağlıklı şekilde devam ettirmeleri için gerekli önlemler ve ihtiyaçlar karşılanmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zehra dedi ki:

    Çok yararlı bir yazı. Özellikle yeni anneler için mükemmel 🙂 Ben 6 aylık hamileyim. Saçlarım çok dökülüyor aslında onu merak ediyorum neler yapabilirim? Bakım ürünleri hep kimyasal içeriyor ne yapsam bilemedim 🙁

Yorum Yaz