Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Ağustos 2020

Yeni Doğan Bebek için Yapılacaklar

Yeni Doğan Bebek için Yapılacaklar

Yeni doğan bebek dünyaya geldiği dakikadan itibaren korunmak, giydirilmek, barındırılmak, beslenmek, yıkanmak, temizlenmek ve gezdirilmek ihtiyacındadır. Bu bakımdan çocuk doğmadan önce yapılması en önemli işler vardır. Bunları özetleyerek bilgileri tazelemek ve unutulanları hatırlatmak faydalı olur.

Bebek Eşyaları: Çocuğu doğduktan hemen giydirmek gerekir. Çocuk çabuk büyür ve ağırlaşır. Onun için lüzumsuz elbiseler alınmamalıdır. Bebek, ilk aylarda, soğuğa ve ısı değişikliklerine çok duyarlıdır. Bunun için iyice örtünmesi gereklidir. Giyeceklerin içinde rahat olmalıdır. İçine giyeceği zıbının yumuşak patiskadan veya ince pamukludan yapılması lazımdırç. Kalın dikişli ve katlı olursa hassas olan bebeğin cildi tahriş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

yenidoğan bebeğin ihtiyaçları
Bazı çocuk eşyaları, gömlek ve zıbınları suni maddelerden olabilir. Fakat süt çocukları bu maddelere karşı alerjileri olabilir. ve zor durumda kalabilir.

Bebek eşyaları çok dikkatlice temizlenmelidir. İlk altı ay içinde çocuk eşyaları geniş, yumuşak, kolay yıkanabilir, kolay giydirilip çıkartılabilir cinsten olmaları gerekir. Bilhassa zıbınlarda kurdale, uçkur gibi türlü bağlar bulunmamalıdır. Sebebi ise çocuk her ağzına dokunan cismi emmeye çalışır. Bu bağcıklarla boğulan çocuk sayısı az değildir. Salya önlüklerinin arkadan düğmeli olanı tercih edilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz