Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Emzirme Dönemi

Emzirme Dönemi

Emzirme dönemi bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız andan itibaren devam etmelidir. Göğsünüzden ilk gelen süt kolostrum denilen sarımsı ve koyu renktedir. Kolesterolü bebeğin emmesi sağlanmalıdır. Bu ilk süt içinde fazla miktarda koruyucu etki taşıyan besinler bulunmaktadır. Bebeğinize ilk 6 ay boyunca mutlaka ve mutlaka anne sütü ile beslemelisiniz.

Anne sütünün gelmediği durumlarda hemen pes etmemelisiniz. çünkü sütünüz siz emzirdikçe daha çok gelecektir. Anne sütünü arttırmak için ılık bir duş yararlı olacaktır. duştan çıktığınızda her iki göğsünüzde de sıcaktan dolayı sütün çok fazla aktığını göreceksiniz. Bu durumu değerlendirip bebeğinizi duş sonrası bol bol emzirebilirsiniz. Anne sütünü arttırmak için çeşitli besinler tüketmeli ve bebeğin süt alımını fazlalaştırabilirsiniz. Özellikle su emzirme döneminde çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

bebek-emzirmek1

Çünkü anne sütünün yüzde 80  su oluşturur. günde yaklaşık 2 litre su içmeniz durumunda sütünüzün çoğalacağına emin olabilirsiniz. yeşil sebzeler özellikle bol su içerdiğinden dolayı bolca tüketilmelidir. ayrıca incir ve kayısı da bol süt arttırıcı besinler arasında yerini almaktadır. süt ve süt ürünleri yine emzirme döneminizi harika kılacak ve kaliteli süt üretimine neden olacak besinler arasında yerini almaktadır. bebeğinizi ilk 6 ay sadece anne sütü 6. aydan sonra ek gıda+ anne sütü ile beslemeniz çok önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz