Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Bebeklerde Viral Enfeksiyon

Bebeklerde Viral Enfeksiyon

Bebekler ilk 1 yaş sonrası hava ile daha sık temas etmesi nedeni ile ve diğer çocuklarla oynamak hoşuna gitmesi nedeni ile dokunma öpme ve hava kaynaklı enfeksiyon alabilir. Bu durumda ebeveynler olarak panik yapmamalı ve endişeli olunmamalıdır. Endişe duyacağınız an bebeğin ateşinin iki kez 38 dereceyi geçmesi durumudur. Bebeklerde yüksek ateş çok önemli olup herhangi bir kalıtımsal hastalığa neden olmaması için derhal doktora başvurmalısınız. Bebeğin ateşi sürekli ölçülmeli ve kontrol altında tutulmalıdır.

bebeklerde viral enfeksiyon

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde 36 ve 37 derece ateş normal sayılmaktadır. 38,38,5 olması durumunda doktora götürülmesi gerekmektedir. evinizde yine soğuk bir su dolu kase yapıp bebeğin nabız bölgelerine sürülmesi ateşinin düşürülmesine yardımcı olacaktır. Bebeklerde viral enfeksiyonun geçme sebebi, diğer insanlar, hava , elleme, dokunma, öpme ile geçebilir. bazı durumlarda bebeklerde salgın olarak gözüken bu durum gribin çok alt basamağıdır.

Hiç bir şekilde antibiyotik uygulaması uzmanlar tarafından yapılmaz bebeğin enfeksiyonu kolay atlatabilmesi için burun spreyleri, fitiller uygulanabilir. Fitil uygulamasında da yine bebeğiniz oldukça rahatlayacak ve ateş ağrı durumlarını çok az hissediyor olacaktır. Hastalığın geçme süresi ise 15 gündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz