Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Bebeklerde Ek Gıda

Bebeklerde Ek Gıda

Bebekler ek gıdaya 6. aydan sonra geçiş yapabilirler. anneler bu konuda biraz sabırlı olmalı ve bebeğin sevip sevmeyeceği gıdaları deneme yanılma yöntemi ile iyi belirlemelidir. İlk 6 ay sonra sebze ve meyve püreleri ile ek gıdaya geçiş yapılabilir. Sebze çorbaları, meyve suyu, meyve püreleri yumuşak ve telvesiz şekilde bebeğe taze olarak verilebilir. Bebekler ek gıdaya henüz yeni geçmesinden dolayı bazı yiyecekleri istemeyebilir.

Bu konuda bebekleri zorlamadan farklı bir gıda verilebilir. istemediği gıdaları farklı günlerde bebeğinize tekrar verebilirsiniz. o anda istememiş olabilir daha sonra tekrar deneyebilirsiniz. bebekler ek gıda konusunda proteinli ve vitaminli yiyecekler verilmelidir ancak bazı gıdalardan ilk 1 sene kaçınılmalıdır.
bebeklerde ek gıda

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle ilk 1 yaşına kadar + anne sütü de bebeğe takviye olarak verilmelidir. ilk 1. seneden sonra inek sütü doktor kontrolünde ve izninde verilmelidir. bazı bebekler inek sütüne karşı alerjen uyarısı verirler bu durumda inek sütü için acele etmemeli ve beklenmelidir. bebekler için birçok sebzeyi haşlayarak çok az miktarda tuz ve kaliteli yağ kullanılması gerekmektedir. püre haline getirilerek çorba kıvamına getirilerek te bebeğe verilebilir. sebze meyve fileleri alarak içine sebze meyve koyup eline verebilirsiniz bebeğiniz sebze ve meyvelerin suyunu bu file sayesinde emebilir oldukça sağlıklıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz