Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Bebeklerde Diş Çıkarma

Bebeklerde Diş Çıkarma

Her bebek diş çıkarma sırasında farklı sıkıntılar ve değişik huylar çıkarabilir.Bebeklerde ilk diş çıkarma 7. ayda gerçekleşir. 7. aydan sonra 2 ve 4 ay aralıkları ile dişler yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. Bebekler diş çıkarırken her zamankinden farklı hareketler sergiliyor ve daha huysuzluklar yapıyorsa örneğin ağlıyor ve yemek yemeyi reddediyorsa ilk şüpheleneceğiniz durum 7. ay ve sonrasında dişler olmalıdır. Bebeklerde diş çıkarma sıkıntıları içinde ishal olma, ateş yükselmesi, ağlama, sürekli huysuzluk, uyumama, sürekli uyanma hali beslenmeyi istememe gibi çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Anne ve babalar olarak kesinlikle sakinliğinizi yitirmeden bebeğin sıkıntılarını en aza indirebilmek için uğraş vermeniz gerekmektedir. öncelikle bebeğin ateş ölçümü sıklıkla yapılmalı 38 dereceyi 2 kez aşması durumunda bebek mutlaka doktora götürülmelidir. ilk dişler genellikle altta çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

diş çıkarma

Çok nadir üstte çıktığı görülmektedir. hemen akabinde yandaki alt ikinci dış çıkar ve kısa aralıklarla diş çıkması halinde bebekte sıkıntılar devam edebilir. özel diş jelleri doktor kontrolünde kullanılabilir ve özellikle diş jellerinin buzdolabında tutularak soğuk şekilde dişe sürülmesi ve hafif bastırtılarak parmak yardımı ile annenin jeli diş etlerine ve dişin çıktığı bölgeye masaj yaparak sürmesi gerekir. beslenme konusunda besinleri reddeden bebeğe kesinlikle sıcak bir besin verilmemelidir. bebekteki acı ikiye katlanır. soğuk yiyecekler bebeğe verilmelidir. bu sayede bebekte anlık ta olsa bir rahatlama sağlanmış olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz