Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Bebek Sağlığı

Bebek Sağlığı

Henüz dünyaya yeni gözlerini açmış olan bebek çok iyi korunmalı ve beslenmesine çok dikkat edilmelidir. Bebeklerde ilk 1 yaşına kadar gerekli olan tüm aşıların zamanında yapılması oldukça önemlidir. Çeşitli hastalıklara karşı koruyucu kalkan görevi gören bu aşılar özel aşı takvimine göre uygulanmalıdır. Tarihleri aksattırılmamalıdır.

Bebeğiniz ilk doğduğu andan itibaren doktoru da hazır olmalı ve her ay ilk 1 yaşına kadar tüm kontrolleri yapılmalıdır. Bebeğin her aylık kontrollerinde herhangi bir hastalığı olup olmadığı vücut, ağız, kulak, burun, ciğerleri kontrol edilerek bebekte yaşanılan her türlü olumlu ve olumsuz durumlar anne ve babalar ile paylaşılmaktadır.

bebek sağlığı

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğinizin beslenmesi ilk 1 sene sadece anne sütü olmalıdır. Anne rahminde ve doğduğu andan itibaren emme iç güdüleri çok gelişmiş olan bebekler henüz yeni doğdukları andan itibaren emzirme ile hayata başlamaktadırlar.

Bebek sağlığı es geçilemeyecek kadar önemli ve bu konuda anne babalara çok fazla görevler düşmektedir. Bebeğini ilk 6 ay kendi yanınızda beşiğinde yatırmalısınız ve her uyandığında anne sütü ile beslemelisiniz. Bebekler ilk 6 ay suya ihtiyaç duymazlar anne sütü içindeki protein mineraller ve vitaminler ile su ihtiyacını ve beslenme ihtiyacını karşılayan bebekler suyun içindeki oksijeni de anne sütünden almaktadırlar. Bebek sağlığı konusunda herhangi bir endişeniz olduğunu düşündüğünüz ilk an bebeği doktoruna götürmeli ve tüm kontrollerini yaptırmalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz